Varenummer: BS-23661

Perfect Day – Dåbskjole – Satin med Organza roser – Hvid

899,00 kr.

På lager

Fri fragt - ved køb over kr. 799,-
Fri fragt - ved køb over kr. 799,-
e-mærket
e-mærket
14 dages returret
14 dages returret

Perfect Day Dåbskjole i hvid Satin med Roser

Bedårende, lang satin dåbskjole med et overskørt af organza med smukke blomster. Bærestykket og skørtet er adskildt med et satin bånd med en blomst på.

Kjolen er 93 cm. lang, stykket med organza er 73 cm. De store blomster nederst på kjolen har en diameter på 9 cm. de små blomster har en diameter på 5,5 cm.

Hvis det ønskes kan der broderes navn på dåbskjolen. Navnet broderes nederst midtfor, skriv i kommentarfeltet hvis der ønskes anden placering af navn og dato.

Beskrivelse

Perfect Day Dåbskjole i hvid Satin med Roser Bedårende, lang satin dåbskjole med et overskørt af organza med smukke blomster. Bærestykket og skørtet er adskildt med et satin bånd med en blomst på. Kjolen er 93 cm. lang, stykket med organza er 73 cm. De store blomster nederst på kjolen har en diameter på 9 cm. de små blomster har en diameter på 5,5 cm. Hvis det ønskes kan der broderes navn på dåbskjolen. Navnet broderes nederst midtfor, skriv i kommentarfeltet hvis der ønskes anden placering af navn og dato.