Beskrivelse
En super lækker strigletaske er nærmest en nødvendighed for at holde styr på alle striglerne, plejeprodukerne og godbiderne – Lige noget for de hesteglade piger og drenge – En flot og praktisk taske fra By Astrup.
En kæphest skal både børstes, plejes og passes som en helt almindelig pony. Med denne fine strigletaske fra By Astrup, bliver det nemt at holde styr på striglerne, så de ikke bliver væk, når de ikke leges med. Den er også praktisk at have med til stævner, da den kan bruges til at opbevarer lidt udstyr også, så er der samling på det og så behøver du ikke have et stævneskab med.
Strigletasken har et stort rum i midten, som kan lukkes. Den har udvendige lommer og stropper, så den er nem at have med på farten.
Her får du den lækreste strigletaske, så nu er det bare igang med at nusse, strigle og vaske din kæphest.
Anbefales fra 3+
Srigletasken er CE mærket og overholder alle gældende europæiske sikkerhedsregler for legetøj.
OBS: Strigler medfølger ikke, men kan købes seperat.